Reklama
Reklama

Pre sledovanie prejdite na web Apple TV.

Pokračovat na Apple TV
Reklama Zdroj: Youtube.com
82%

Osvietenie
online ke zhlédnutí

  • Horror, Thriller
  • 1980
Získať na Blu-Ray / DVD

Kde sledovať film Osvietenie online

Pravidelne pre vás sledujeme a aktualizujeme ponuku online videoték (VOD) a ďalších možností, ako sledovať Osvietenie online alebo kde nájsť Osvietenie na stiahnutie offline. Náš zoznam obsahuje iba oficiálne a legálne služby, ktoré sú zadarmo alebo si ich môžete získať pomocou predplatného.

Powered by JustWatch

Bohužiaľ nevieme o ponuke na sledovanie zadarmo, môžete ale využiť predplatné niektoré služby.

Voyo

7 dní zadarmo

Vyskúšajte Voyo nezáväzne na 7 dní zadarmo

Stovky titulov

Stovky filmov a seriálov, živé vysielanie TV Markíza a Nova Sport 1 a Nova Sport 2

Sledujte kdekoľvek

Spustíte cez web alebo aplikáciu na mobil, tablet či chytrú TV

Registrácia na Voyo zadarmo
Reklama

Osvietenie

📅 Rok natočenia: 1980
🎭 Žáner: Horror, Thriller
🎬 Dĺžka: 119 minút
⭐ Hodnotenie: 82% (16 935 hodnotenie)

Jack Torrance je štyridsiatnik, ktorý ešte stále dúfa, že príde jeho prvý spisovateľský úspech. Aby manželke Wendy a synovi Dannymu zabezpečil živobytie a sebe pokoj na písanie, prijme miesto zimného správcu luxusného vysokohorského hotela v Colorade. Jacka neodradia ani strašidelné historky o predošlom správcovi, ktorý údajne v izolovanom hoteli zošalel, rozsekal svoju rodinu na kúsky a napokon sa sám zastrelil. Jack však verí, že v odľahlej samote konečne nájde silu dopísať svoj veľký projekt. Jeho syn Danny má zvláštny dar osvietenia a vidí veci, ktoré si Jack spočiatku odmieta pripustiť. Danny na opustených hotelových chodbách stretáva duchov bývalých hostí hotela. Pocity klaustrofóbie, spojené s tvorivým blokom postupne Jacka dovedú do stavu, kedy sám s duchmi komunikuje a napokon poslúchne ich volanie. Zdá sa, že už nič nezabráni tomu, aby zopakoval osud svojho predchodcu. Jediné, čo môže Wendy a Dannyho zachrániť, je osvietenie...

Osvietenie obsazení - Herci a tvůrci

Jack Nicholson

Jack Nicholson

Jack Torrance
Shelley Duvall

Shelley Duvall

Wendy Torrance
Danny Lloyd

Danny Lloyd

Danny
Scatman Crothers

Scatman Crothers

Hallorann
Barry Nelson

Barry Nelson

Ullman

Philip Stone

Grady
Reklama

Časté dotazy a zajímavosti

V ktorom roku bol film Osvietenie natočený?

Film Osvietenie bol natočený v roku 1980.

Aká je dĺžka filmu Osvietenie?

Film Osvietenie trvá 119 minút.

Kto hrá vo filme Osvietenie?

Vo filme Osvietenie hrajú Jack Nicholson (Jack Torrance), Shelley Duvall (Wendy Torrance), Danny Lloyd (Danny), Scatman Crothers (Hallorann), Barry Nelson (Ullman), Philip Stone (Grady), Joe Turkel (Lloyd), Anne Jackson (Doctor), Tony Burton (Durkin), Lia Beldam (Young Woman in Bath), Billie Gibson (Old Woman in Bath), Barry Dennen (Watson), David Baxt (Forest Ranger 1), Manning Redwood (Forest Ranger 2), Lisa Burns (Grady Daughter), Louise Burns (Grady Daughter), Robin Pappas (Nurse), Alison Coleridge (Secretary), Burnell Tucker (Policeman), Jana Shelden (Stewardess), Kate Phelps (Receptionist), Norman Gay (Injured Guest), Paul Desbois (Hotel Porter (uncredited)), Vivian Kubrick (Smoking Guest on Ballroom Couch (uncredited)), Derek Lyons (Hotel Bellhop (uncredited)), Alan Harris (Ballroom Dancer (uncredited)), Peter McNamara (Dinner Guest (uncredited)), Guy Standeven (Ballroom Guest (uncredited)), Reg Thomason (Ballroom Guest (uncredited)).

Ako sledovať Osvietenie online?

Film Osvietenie môžete sledovať online cez niekoľko streamovacích platforiem, ako je Apple TV a Google Play Movies. Prosím, overte si dostupnosť pořadu Osvietenie v rámci vášho predplatného na konkrétnej platforme.

Reklama
Zavřít reklamu